Kültürleri Buluşturan Motosiklet Tutkusu

0
595

Bildiğiniz üzere internet içerisinde bulunduğumuz çağın şaheseri. Bugün artık sadece birkaç tuşa basarak motorunuzu milyonlarca motor severe sunma şansına sahipsiniz. Nitekim Youtube veya Facebook üzerinden her gün sayısız motorcu, kendi motorlarının resimlerini ve çekmiş oldukları çeşitli videoları yayımlıyor. Bu şekilde motorcular motor dünyasında kendi çalışmalarını beğeniye sunuyor.

motor-delisi

Bu şekilde bazen kendisi gibi motor kullanan başka kullanıcılarla tanışıyor ve böylelikle motor camiasında sürekli devinim halinde olan başka bir paylaşım dünyası ortaya çıkıyor. Üstelik bunun düşündüğünüz gibi herhangi bir maliyeti de yok. Belki de işin en cilveli kısmı bu. Çünkü bilhassa yutdışında, bazı kesimlerin kendince oluşturduğu birtakım paylaşım platformları var. Ve bu platformlar yeri geldiğinde sizden herhangi müktarda bir ücret talep edebilir. Dolayısıyla bu durum sizin ve motor severler arasındaki paylaşım ağını bozabilir. Bu yüzden motorunuzu paylaşıma sunacağınız ortamları iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Çoğu motorcu bu tip platformlarda kendi yeteneklerini ve motorunu sunarken esasında herhangi bir maddi kaygı gütmez. Çünkü burada asıl amaç tıpkı kendisi gibi bir motor severle tanışıp yeni teknikler öğrenmek ve motora karşı duyduğu sevginin ruhunu arttırmak içindir. Motorunuz ile ilgili videoları sosyal ağa yüklediğiniz anda, o ağa üye olan herkese sunmuş oluyorsunuz. Videoyu veyahut fotoğrafları izleyebilen, görebilen kişiler, onu kopyalama veya tekrar paylaşma imkanına da sahiptir. Böylelikle esasında siz ve motorunuz bu noktada emelinize gayet istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu tip paylaşım noktalarında karşı tarafa istediğini verememe duygusu daima aktiftir. Fakat motor kullananlar bilir ki bu duygu durumu diğerlerinden çok daha farklıdır. Bu yüzden kendinize olan inancınızı asla yitirmeden, ulaşılmaz olmaktan yana yılmadan, her gün yeni şeyler deneyerek daha fazlasını öğrenerek yolunuza devam edebilirsiniz. Bir gün çok büyük bir motorcu olamasanız da, bu tip paylaşımlar yoluyla kendinizi ifade etme hakkınızdan asla vazgeçmeyin çünkü motor, hatta büyük bir tutkuyla motor kullanmak böyle bir davranışı gerektirir. Bugün kültürler ve çağlar arası etkileşim ve bildirişim bu perspektif dahilinde yayılım göstermektedir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here