b1a44a6870

9.150 EUR

KAZANANLARIN MOTOSİKLETİ

KTM 250 SX-F yıllardan beri MX2 dünya şampiyonasının ağır toplarından ve 2013 yılında dünya şampiyonluğu unvanının yanında, yüksek prestijli AMA Supercoss Lite şampiyonluğunu da elde etmiş bir makine. 2013 yılı 250 SX-F için tüm dünyada, hem profesyonel hem de amatör sınıflarda, çok başarılı bir sezondu ve 2014 sezonunda da aksi beklenmiyor. Bu dinamik dört zamanlı makine 2015 yılında motor ve şasisinde yeni iyileştirmelerle sunuluyor. KTM 250 SX-F, MX2 sınıfını domine etmeye devam edecek bir performans paketi.

MOTOR YÖNETİM SİSTEMİ (EMS)

Elektronik yakıt enjeksiyonuna ve 44 mm gaz kelebeği gövdesine sahip Keihin motor yönetim sistemi, KTM tarafından geliştirilmiş devrimsel enjektör pozisyonuyla, motorda spontane tepki karakteristiği ve maksimum performans sağlıyor. PowerPart olarak satın alabileceğiniz bir Map-Select-Switch sayesinde, yine EMS üzerinden çeşitli motor karakteristikleri seçilebiliyor. Bunun dışında yine isteğe bağlı sunulan bir User-Setting-Tool, dizüstü bilgisayar üzerinden makinenin verilerini okuma ve fareyle birkaç tıklamayla, ateşlemenin ve yakıt enjeksiyonunun mappingini değiştirme olanağı tanıyor.

SOĞUTMA SİSTEMİ

Kendini kanıtlamış, entegre KTM soğutma sistemi, soğutma sıvısını silindir kafasından şasi üçgeninin içine, buradan da doğrudan WP üretimi alüminyum radyatörlere iletiyor. Bu hortumsuz sistem sayesinde, radyatörün montajı kolaylaşıyor ve yakıt deposunun altındaki hava akımı iyileşiyor.

MOTOR

250 SX‑F sıkı kapışmalara sahne olan motokros yarışlarında, üst sıraları adeta garantiliyor – sayısız dünya şampiyonluğu unvanı da bunun kanıtlarından. 2015 model için, ekstrem koşullar altında daha fazla sağlamlık ve daha iyi dayanıklılık için yeni geliştirilmiş yağ süzgeci conta halkaları kullanılıyor. Kompakt motor tasarımından ve rakipsiz güçten oluşan kombinasyon, 250 SX‑F modelini önümüzdeki yıl da yine tartışmasız bir şampiyon adayı yapıyor.

SİLİNDİR KAFASI

Kompakt DOHC motorun kalbini, üstten çift eksantriğe ve DLC kaplı külbütör kollarına sahip, ultra modern silindir kafası oluşturuyor – 14.000/dak devir – ses duvarına ulaşılmasını sağlayan bir tasarım. Akış tekniği bakımından optimize edilmiş kanallar, ekstra hafif titan supaplarla (emme 32,5 mm, egzoz 26,5 mm) birlikte, maksimum gaz akışını ve böylece azami performansı garanti ediyor.

KRANK MİLİ

250 SX‑F modelinin krank mili, alt biyel kolu yuvasında, bir kaymalı yatakla donatılmış. İki preslenmiş yatak kovanı, doğrudan krank milinin krank kolu muylusunun üzerinde çalışıyor. Bu yapı, 250 cm³ motorun olağanüstü yüksek devir düzeyinin ve rakipsiz maksimum gücünün temel şartı. Ayrıca bu sayede motorun dayanıklılığı artıyorr ve krank mili için servis periyotlarının uzaması sağlanıyor – müşteriler için külfet ve masraf bakımından artı puan.

BALANS MİLİ

Kütle kuvvetlerinin dengelenmesi için 250 SX‑F motoru, çok işlevsel mil olarak, kam mili tahrik zinciriyle devridaim pompasını aynı anda tahrik eden bir balans miline sahip.

MARŞ DİNAMOSU

250 SX‑F motorunda elektrik marş motoru standart – belirli bir ağırlık dezavantajı sineye çekilse de, kıran kırana bir mücadelenin tam ortasında tartışmasız bir avantaj.

DEBRİYAJ

Çok kompakt CSS debriyaj (Coil Spring Steel), aşınmaya dayanıklı bir çelik tasla ve çelik taşıyıcı malzemesi sayesinde, ısıya karşı olağanüstü dayanıklı, sekiz balata lameliyle donatıldı. 2015 modelde debriyaj tası işlenerek hafifletildi. Debriyaj yayları, hem sert kullanımda, hem de uzun vadede daha sabit bir davranış sergileyen, yeni bir malzemeden üretildi. Brembo hidrolik debriyaj kumandası, debriyajda kolay çalışan ve iyi kontrol edilebilen bir dozlama sağlıyor.

VİTES KUTUSU

Hafif 5 vitesli şanzıman, her pozisyonda kesin ve zahmetsizce doğru aktarımı seçebilmek için azami hassas ve kolay vites değiştirme karakteristiği sağlıyor.

PİSTON

Box-in-Box yapı tipindeki dövme piston, ekstra mukavemetli yapısının yanında düşük ağırlığıyla göz dolduruyor. Salınımlı kütlelerin az olması sayesinde, motor oldukça dinamik bir karakteristiği gün ışığına çıkartıyor.

 

MOTOR

Güçlü KTM 250 SX motoru, rakipsiz performans ağırlığıyla, ekstrem kullanışlılığı olağanüstü performans ile birleştiriyor.

 

DEBRİYAJ

KTM 250 SX motorunda, aşınmaya dayanıklı çelik debriyaj tasına sahip, sönümlemeli bir DDS kavrama (Damped Diaphragm Steel) kullanılıyor. Paketin öngerilimini sağlayan disk yay, sadece debriyaj çekiliyken kumanda kuvvetini düşürmekle kalmıyor, entegre göbek sönümlemesi için de yer sağlıyor. Sonuç: daha fazla çekiş ve şanzımanın korunması. Ayrıca Brembo’nun geliştirilmiş hidrolik debriyaj işletimiyle, start anından itibaren her şey sürücünün kontrolü altında.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here