Kenan ile bayrağımız zirvede

0
474

Kenan zaferi böyle kutladı:

Bugün Portekiz yarışını kazanarak hamdolsun Bayrağımızı zirveye çıkardık, şampiyonada liderliği ele geçirdik ve İstiklal Marşımızı okuttuk. Bizi destekleyen bütün sevenlerimize teşekkürlerimizi sunarız. Hala gereksiz yere eleştirenlere birkez daha hatırlatıyoruz; Ülkemizden daha önce değil bu kategoride, herhangi bir Dünya motosiklet şampiyonası serisinde yarışabilen bir sporcu ne tarih boyuncada ne de Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı 11 seneden beri çıkmamıştır.

Bundan 11 sene öncesinde ilk kez Dünya motosiklet şampiyonasının bir serisine adım attığımızda Türkiye’den şampiyon bir sporcu çıkabileceği fikrine bütün yabancılar özellikle fransız-ispanyol-ingilizler gülerek karşılık veriyordu ama Allah’a şükürler olsun ki bugün Motosiklette Türkiye dendiğinde Dünyanın her ülkesinde ismi anıldığında motosiklet yarışı otoriteleri tarafından saygıyla karşılanan efsane olmuş bir sporcumuz var. Bilen bu işin ve bu sporun zorluğunu ve diğer sporlardan ayrılan politik ve psikolojik yönlerini bilir, çünkü bu sporda kaybettiğinizde herzaman yalnızsınızdır.

Bu sporda herkes kazandığınızda arkanızdadır. Ama herhangi bir fikri olmayanlar, insanların emeklerine ve çabalarına saygısı olmayanlar herzaman çıkacaktır onlarıda bütün kalbimizle bu sporda daha fazla ilgili ve bilgili olmaya davet ediyoruz. Konunun özeti bugün Kenan Sofuoğlu bu piste çıkmasaydı burada ingiliz-fransız-ispanyol bayrağı dalgalanacak ve Türkiye nin motorsporlarındaki yeri konuşulduğunda kimsenin konuşacak bir gururu olmayacaktı.

En samimi duygularımızla Sofuoğlu’nun üstlendiği bu zor ve ciddi sorumluluk gerektiren misyonu anlamalarını ve anlayışlı olmalarını bizi sevmeyen kardeşlerimizden de temenni ediyoruz. Aynı zamanda Porsche kupasında bugün 1. olan genç yeteneklerimizden yarışçı Ayhancan Güven kardeşimi de canı gönülden tebrik ederiz. (Team KNN54)

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here