Kawasaki Versys-X 300 Hakkında 7 Şey

0
1894

Kawasaki Versys-X 300 Hakkında 8 Şey’den biri onun bir macera motosikleti oluşu değil. Küçük hacimli ama ikiz silindiri oluşu farklı yapan özelliği. Asfaltta tutunma kabiiyeti kadar toprak yolda bir canavara dönmeside onun tutucu yapan bir özellik. Kabiliyetli çünkü alışık olmadığımız herşey onda saklı bir hazine.

1. Küçük Olabilir, Ama Bir Güç Timsali

Ninja 300 ile paylaşılan DOHC, 8 valfli, 296 cc paralel ikiz motoru faklı devirlerde farklı davranışlar göstermesini sağlıyor; buna karşın Versys-X 300, alt devir sayılarında bile hafif bir ivmelenme ile güç alıyor ve devir sayısı arttıkça içine giden gücü de yavaşça artırıyor. Sanki yavaş yavaş hızlanıyor ama aniden yüksek bir hızla yola çıkana kadar, daha hızlı ve daha da hızlı ilerlemeye devam ediyor.

Size 8,000 dev / dak’a kadar hızını tam belli etmiyor. 10.000-12.500 RPM aralığı en zora geldiği yer. Yine de yüksek devirler de bile rahatsız edici hiçbir şey yok. Versys-X 300, bir vites küçültmeye gerek kalmadan 6. viteste seyir için yeterli torka sahip ve yükseklik kazanımındaki güç kaybı çok az.

2. Çok İyi Oturuş ve Sürüş Şekli

Versys-X 300’de oturuş şekli ile ön barlara kolaylıkla ulaşılıyor. Hafif ve yumuşak sürüş hissi sizi sarıyor. 190cm olan bir kişinin bile rahatlıkla kullanabileceği kadar iyi konumlandırılmış. Mümkün olan en düşük oturuş şekline kolayca girebiliyor. Kısa bacaklı bile olsanız size rahatlıkla uyum sağlıyor. Hatta kısa bacaklı bir kullanıcı bile ayaklarını tam yere basabiliyor. Aşırı derecede sağlamlığını hissedebiliyorsunuz. Ergofik koltuk tasarımı ve ön cam yüksekliği sizi rüzgarın içine doğru sürüklüyor, herhangi bir rüzgar engeli hissettirmiyor.

3. Uzun Mesafeler İçin Yüksek Konfor


Versys-X 300’ü Küçük ADV Sınıfındaki diğer motosikletlerden ayıran özellik, sorunsuz çalışan ikiz silindirli motorudur. Motor aynı zamanda kük 62 mm’lik pistonları mükemmel bir uyum içinde. Bebek Versys 150km hızla seyirdeyken konforlu bir titreşim imkânı sunuyor. Geniş bir bar-sonu ağırlık seti de sürüşü yumuşatmada yardımcı oluyor. Ayrıca virajlarda veya çapraz rüzgarlarda hızı iyi koruyor ve bu da bagaj ve yolcuyu da rahat taşıyabileceğini düşündürüyor.
Yakıt aralığı 4,5 galonluk 17 litre tankı uzun sürüşü mükemmel hale getirmek için yapılmış. Uzun mesafe yolculuklarına çok uygun ve açık karayolu üzerinde uzun bir yolculuğa çıkmaktan tereddüt etmeye gerek yok.

4. Şehiriçinde Mükemmel Sürüş Sağlıyor

Beton ormanda sürüş söz konusu olduğunda, Versys-X 300 gibi küçük, ekonomik ve çevik bir makine günlük işe gidiş gelişlerde bir çok kolaylık sunuyor. Görüş açısı, yol tutuşunun üstünlükleri ile ağırlığının trafikte kolay hareket etmenize yarayan bir tarzı olduğunu anlarsınız. Yavaş hızlarda dengesi, dar dönüşlerdeki başarısı yoğun trafikte sizi rahatlıkla ulaştırır.

Sıcak bir günde, motor ısısı ayağa değil aşağıya doğru vererek pişmemenizi sağlayacaktır. Ayrıca yumuşak bir debriyaj kavramaya sahiptir. Agresif şekilde vites küçültürken arka tekerleğin kayması engellenmiştir.

5. Arazideki Beklentileri Maksimuma Yakın Karşılıyor

Versys-X 300 ilk açıklandığından beri birçok kişi pazardaki diğer modellerle arazi dışı durumunu nasıl karşılaştırdığını merak ediyorduk. Açık konuşalım, Versys-X 300, hafif off-road potansiyeline sahip bir sokak motosikletidir. Düzgün toprak yollarda, iyi bir sürüş sağlar ve süspansiyona peluş gibi bir his verir. İyi bir kavrama gücü sunar. Ancak, Honda CRF250L Rally veya Yamaha WR250R gibi off-road özellikli motosikletlerle karşılaştırma yapmayın.

Çevik bir gidiş ve sert sürüşte bile yumuşak kavrama ile arazideki beklentileri üst düzeye taşıyacaktır.

6. Yenilikçi ve Üstün Kullanım Becerileri


Versys-X 300’ü mükemmel bir şehir aracı haline getiren özellikler, yeni başlayanlara (ama eğitim almış olanlarına) çok iyi bir arazi hemde şehiriçi kullanım sunmasıdır. Yumuşak çekme debriyajı, hassas yakıt tüketimi, hafif şasisi ve yönetilebilir koltuk yüksekliği, daha az göz korkutucu oluşu ve kontrol edilmesi kolay bir motosiklet olarak görünüyor.
Kawasaki Versys-X 300‘ü öncelikle sokak kullanımında IRC Trail Winner GP-210 çift spor lastiklerinde bile, arka lastiği yanlışlıkla kaydırmak neredeyse imkansız kılmaktadır. Ve 19 “/ 17” tekerlek kombinasyonu, teknik yollardaki arazi odaklı 21 “/ 18” tekerlekler kadar kararlı olmayabilirken, daha düzgün bir arazide küçük tekerlek set, daha çevik bir kullanım sunar; ayrıca ayaklarınızın zemine düzgün tutunmasını kolaylaştırırlar.

7. Fiyatta İdeal Olması

Ortalama ağırlığı ve pürüzsüz karayolu performansı sunan 6 ileri vitesli bir ikiz silindirli motora sahip olduğunuz gerçeğini göz önüne aldığınızda artı 4.5 galonluk (17 litre) bir depo, tel sürmeli tekerlekler, uzun ön cam ve bagaj ile birlikte geliyor. Başlangıç ​​fiyatı etiketi 29,399 TL değerinde. Yakıt aralığı, geçerli ve ortalama yakıt tüketimi ve LCD gösterge konsolu gibi öne çıkan diğer premium ayrıntılar da var. Ninja 300’ün hemen arkasındaki güçlü frenler de bu modele dahildir.

300 $ ‘lık ekstra bir maliyete isteğe bağlı Bosch 10M ABS kontrol cihazına sahip olursunuz. 12 voltluk şarj cihazı, LED yardımcı ışıklarda cabası. Bazı yan parçalar Kawasaki Türkiye‘de olmayabilir alırken ekstraları sormak gerekebilir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here