Kawasaki konuşan motosiklet üretecek

0
531

Kawasaki’de gelişim AI seviyesine çıkmış durumda. Konuşan ve sesle idare edebileceğiniz model üzerine çalışarak, geliştirmeyi hedef koyan Kawasaki’nin yapay zeka’ya sahip yeni motosikleti merakla bekleniyor. AI filminden akıllı robotların, insan taklit eden yapay zekaların bize ne kadar duygusal anlar yaşattığını görmüştük.

Yardım gerektiğinde ondan yardım isteyebilecek, yol yardımı konusunda size arkadaş olabilecek bir motosiklet geliyor. Daha fazla bilgi almak isterseniz sürüş konusunda size destek olacak, modlar arası geçişlerinizi komutla idare edebileceksiniz.

kawasaki-ninja-h2r-2015-04

Kawasaki talking motorcycle

Kawasaki AI olarak adlandırılan bu yeni model tamamen isteğinize göre planlanabiliyor. Süspansiyon ayarları, frenleme basıncı, yükseklik, uzun yolda bilgi, ağırlık dağılımı gibi tüm özellikleri mükemmel ve sizin konforunuza göre ayarlanabilecek.

Artificial Intelligence geliştiricileri bu yeni Kawasaki AI için 2017 Motoexpo’yu hedef belirlediklerini söylüyorlar.

HAL 9000 – Arthur C. Clarke‘ın Space Odyssey serisini hatırlayanlar olacaktır. İlk yapay zeka’nın 2001 yılında gün yüzüne çıkmıştı. Şimdi o günlerin hayal ürünleri artık motosikletlerimizde kullanılmaya başlayacak.

Hatırlamayanlar için filminden bir kısa bir bölüm aşağıda.

Kawasaki’nin atağını Yamha ve Honda farklı şekillerde karşılayacaktır diye düşünüyoruz. Honda CBR 250RR ile büyük bir beklenti içine soktu. Yamaha ise gizli gizli çalışmalar içinde. Geliştirdiği robotest robotu ile geçen sene ilk çıkışı yapmıştı.


 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here