İlk kez katıldı birinci oldu

0
428

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen motosiklet yarışlarına ilk kez katılan Mersinli yarışçı Tuncer Yeşil, Türkiye birincisi oldu.

İlk kez katıldığı yarışta Türkiye birincisi oldu
27 Haziran 2015 Cumartesi 02:56

Haber Merkezi – Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Saraçoğlu Spor Tesisleri Drag Pisti’nde yapılan şampiyonada birçok ilden gelen yarışçılar birincilik için kıyasıya mücadele etti. TMF tarafından organize edilen yarışma 2. ayak ve 3. ayak şeklinde yapıldı.

İzleyenlerin heyecan dolu anlar yaşadığı şampiyonada Mersinli Yarışçı Tuncer Yeşil, ‘Standart 1000-1300 CC’ kategorisinde 2. ayak yarışında yarışı birinci sırada bitirmesine rağmen zamanlama da geriye düşünce ikinci oldu. 3. ayak yarışında ise Yeşil, pistte en iyi zamanlamayı yaparak birinci oldu. Yeşil, 9.8 saniye zamanlama ile ilk kez katıldığı Drag yarışlarında birincilik elde etti.

İLK YARIŞINDA İKİ KUPA ALDI

Katıldığı ilk yarışmada iki kupa aldığını belirten Tuncer Yeşil, “Katıldığım ilk resmi yarış oldu. İlk yarışım olduğu için çok heyecanlıydım, heyecanımı yarışlara yansıttığım için ikinci ayak yarışlarında kalkışta hata yaptığımdan dolayı ikinci oldum. Ancak 3. ayak yarışlarında heyecanımı üzerimden atarak pistte en iyi zamanlamayı yaparak Türkiye birincisi oldum” dedi.

TMF tarafından düzenlenen yarışların son ayağının Temmuz ayında olacağını ifade eden Yeşil, acemiliğini üzerinden attığını ve önümüzdeki yarışlarda tüm kupalara talip olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları

Paylaş
Önceki İçerikCemal Çabuklar
Sonraki İçerikToprak avrupa şampiyonu
30 yıllık motosiklet sürüş bilgisi, tasarımcı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here