Honda X-ADV Video

0
1249

Honda son 20 yılda çılgınca scooterlar üretmekle ilgili uzunca bir bilgiye sahip. Paketçi arkadaşların kullandığı kinetic, spor scooter’lardan bws, today, spacy gibi modelleri tanıyanlar bunun canlı şahitleridir. Bu yılın çıkartması ise X-ADV. Eicma’da oldukça ilgi çekti, bunu aşağıdaki 3. video’da seyredebilirsiniz.


Honda’ya göre offroad deneyimi için yükseltilerek ve tasarım sertleştirilerek hazırlanmış olan model bozuk zemin için ideal olmuş denebilir. 17 ve 15 inçlik lastikler ile yol dışında diğer honda modellerinden daha sert tepkiler vereceği kesin. Yamaha x-city ve x-max kullanıcıları sert spor amortisörleri bilirler. Honda bu sert amortisör tipini x-city ve x-max’ten almışsa başta alışması zor oluyor ama sonradan hafif bir yumuşama ile çok rahat bir sürüşe sahip olduğunu gösteriyor diye özetleyelim.

820mm’lik bu selenin altında tam 21 litrelik bir taşıma kapasitesine sahip bir bölmesi var. Elciklerin yüksekliği ise 910mm. Yani Enduro scooter tarzı oturuş pozisyonu var. 5 kademeli ayarlanabilir ön cama sahip, Afrika twin tarzı elcik korumaları ve Rally tarzı bir enstrüman paneli model üzerinde yer alıyor. Modele ayrıca Akıllı anahtar eklenmiş. Bu sayede anahtarı cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan sürüşe başlanabiliyorsunuz.

X-ADV Honda’nın Dual Clutch Şanzuman sistemine, çift radial ABS fren sistemine, ve LED aydınlatmalara sahip. Ayrıca sürüş modları sayesinde vites geçişleri manuel olarak da ayarlanabiliyor.

745cc lik paralel twin blok ile 53.6 hp güç üretimi var. Ağırlığı ise 238 kg.

autoblog_x-adv-eicma2016_1

honda-x-adv-yolda

honda-x-adv

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here