Hız Tutkunları İçin Dünyada En İyi 8 Rota

0
687

Motor severler ve hız tutkunları çok iyi bilir ki gittikleri yolun nereden başladığı ve nerede sonlandığı oldukça önemlidir. Bu yüzden iyi bir sürücü her zaman belli dönemler arasında nereye gideceğine dair bir rota listesi çıkarır. Böylelikle hem tutkunu oldukları hızın hem de rotasının peşine düşerler. Bunlardan yola çıkarak size aşağıda hız tutkunları için dünyada en iyi 8 rotanın listesini ekledik.

1) Highway 77 to Colorado’s Mini Devil’s Tower

2) Hwy 106 – Ellington to Houston

http://shawneegoldwingertrips.blogspot.com.tr/2015/05/chicken-ride-2015.html

3) Woodbridge, VA to Seneca Rocks, WV and Back

4) Kickapoo river valley

5) “Winding Road Next 10.5 Miles” – Rt 3001

img_1459

6) Blue Mountain Scenic Byway

http://www.drivethetop10.com/The-Drives/Hells-Canyon-All-American-Road

7) Peak to Peak Highway

http://www.visitestespark.com/blog/post/-peak-to-peak-scenic-byway/

8) İzmir, Uşak, Afyon, Konya, Nevşehir, Aksaray, Kayseri yolu hemde Ağrıya kadar uzanın

2016-02-11_12-46-33

 

Bu yol maceralarla dolu, bir çok gör, dağ, ova ve köy geçilerek gidilen güzel rotalardandır. Bu yolu takip ederek Ağrı’ya kadar gidilebilir. Güzellikleri birebir görebilirsiniz. Hayran kalacağınıza eminiz.

Ağrı Dağı

 

Bir çok geçit, göl, doğa güzelliği ve Kayseri’den sonra Sivas, Erzincan, Erzurum, Iğdır’a kadar yolunuzu uzatıp Ağrı dağını son durak olarak görebilirsiniz. Dünyadaki en güzel rota’yı çizmiş olursunuz.

2016-02-11_12-46-00

Dönerken yolunuzu Gaziantep, Antakya, Diyarbakır, Mersin ve sonra Bodrum’a kadar uzanacak bir rota ile belirlerseniz inanılmaz bir tur yapmış olursunuz.

Avanos gondol turu

 

 

Yukarıda hazırlamış olduğumuz dünyadaki 8 en iyi rota motor severlerin sürüşlerini gerçekleştirirken hızdan yana haz aldığı ve sürüş güçlerini daha da çok güçlendirdiği sürüş noktalarıdır. Siz de hız tutkunuysanız bu rotalar ayrıntılı olarak incelemenizde fayda var.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here