En iyi 5 Turing motosiklet ve bilgi

5
2315

Gezi motosikleti, uzun yolcuklar için tasarlanmış oldukça rahat bir sürüş sunan motosiklet türü. Bu motosikletler tasarımları gereği daha uzun mesafeleri daha az duraklayarak almayı sağlayacak kapasitede ve rahatlıkta üretilmiştir. Diğer motosiklet tiplerine göre daha büyük yakıt deposu, daha az yakıt tüketimi (bazıları için), rahat bir oturuş pozisyonu, yan ve arka çantalarla birlikte daha fazla yük taşıyabilme gibi özellikleri vardır.

Birçok motosiklet firmasının “gezi” ya da “turing” Touring tipi modelleri bulunur. Her firmanın dedik ama yeni firmalar henüz bu tip motosiklet modellerine uygun tasarımlar çıkartmış değiller. Yeni firmalar yeni çıkartacakları modeller üstünde sadece eski modellerin üstünde tasarım değişikliği yapıp kendi kopya motosikletlerini üretiyorlar.

Konumuza dönecek olursak

Bu motosikletlerin dezavantajı, ağırlıklarının diğer motosikletlerden daha fazla olması ve şehir içi trafik sürüşlerinde geniş kalarak aralarda yol almalarının güç olmasıdır. Şehiriçinde çok kullanışlı olması göz önüne alınarak yapılmamıştır. Ama özellikleri ile müthiş makinalar diyebiliriz. Elcik ısıtmaları, sele ısıtması, müzik sistemi, diz ısıtıcı klima, led farlar, dijital göstergelerde ne olduğunu sayarak bitiremeyecek kadar fazla özellik, ayarlanabilir elcikler, sele, sürüş modları ve daha daha fazlası.

Şimdi en iyi 5 turing motosiklete geçelim.

1. Kawasaki Voyager, Big kawi diye ad takılan bir model ve 1700 V-Twin motora sahip 20000$ civarında bir fiyata sahip. Burada ne kadar eder pek fikrim yok.

2011 kawasaki vulcan1700 voyager

2. Yamaha FJR 1300, 1300cc’yi hissedebileceğiniz yüksek performanslı yaklaşık 17500$ fiyatı olan bir turing motosiklet, ayarlanabilir far, ayna, ısıtma sistemi, oturuş pozisyonu gibi tüm özellikler var.

yamaha-fjr1300

3. Triumph Trophy, 1215 cc’lik bir turing, elcik ısıtmalar, elektrikli rüzgarlık, ayarlanabilir modlar ile 20000$ ile başlayan fiyatı var.

10-top-10-touring-2013-triumph-trophy-1200-se

4. Star Motorcycles 1300 Deluxe, özel alüminyum çatallar ile güçlendirilmiş, ısıtmalı elcikler, Zumo GPS sistemi, iPod ses sistemi, XM uydu radyo sistemi ve saya saya bitmeyecek envayi özellik ve fiyat 20000$ civarında.

2013-star-v-star-1300-deluxe

5. Victory Cross Country Tour, Türkiye fuarına katıldıklarında hiç bir motorunun üzerine binemediğimiz için bu motosikletler hakkında fikrimiz yok ama listemizde son sırada yer alıyor. Çok iyi süspansiyon, ABS ve çok iyi bir sürüş keyfi sunmaktadır. Diğerlerinden daha pahalı bir kategoride 25000$ olarak fiyatlandırılmış.

victorycrosscountrytour

Facebook Yorumları

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here