Ehliyet kursunda eğitim aldığı motoru çok sevdim

0
600

Mondial 180 Z-ONE S 2014 model

180 Z-One S Mondial Touring sınıfının yeni üyesi sportif bir görünüme sahip, şehirde ve uzun yolculuklarda, tüm alanlarda kullanıma uygun, vitesli, yüksek güvenlikte sürüşler için tasarlanmış, ihtiyaçların tümüne cevap oluşturacak performansa sahip bir üründür.

Yüksek ateşleme gücüne sahip 179 cc 8.500 d/d’ da 11,5 kw güç üreten kalkış ve sürüş esnasında mükemmel hız tepkimeleri oluşturan (SOHC) motor. Motorda dikkat çekici üstün özellikler arasında; bilyalı külbütör (supap külbütör aşınmalarını en alt seviyeye indirger), karbon debriyaj sistemi (debriyaj balatalarının 6 kata kadar daha dayanıklı olmasını sağlar), dıştan balansör sistemi (en aza indirgenmiş titreşim) ve yüksek performans ve güç elde edebilmek için özel şanzıman sistemi yer alıyor.

Sistem, sürücüyü yormayacak şekilde, yol, şasi, denge, güvenlik unsurları en üst seviyede tutularak dizayn edildi. Ön süspansiyonda Upside-Down (Ters) amortisör ve arka süspansiyonda ise, üzerinde çift kademeli helezon yay sistemi ve gaz sıkıştırmalı kombine amortisör yapısı kullanılarak sürüş ergonomisi sağlandı.

 

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here