Büyük Motorlar – Benim için müzik

1
687
dia-do-rock-motos,
dia-do-rock-motos,

Her motorcu hangi motor tarzını seviyorsa ( ss racing – chopper – touring – cross ) kendi tarzındaki motorun büyük cc sine olan ilgisi aslında bambaşkadır. Belki maddi durum yetersizliğinden yada aile baskısından büyük cc motora kavuşamaz ama büyük cc motor fotoğrafları mutlaka cep telefonunda, bilgisayarında veya odasının duvarında illaki yer alır…

Büyük Motorlar – Benim için müzik

23 yaşındayım ve bu yaşıma kadar 125 cc lik japon motorları kullandım.Büyük motora olan aşkımdan gece gündüz çalışıp spor motor görünümlü yine küçük hacimli motor aldım. İlk başta “ben hızı sevmiyorum şeklim olsun yeter” düşüncesine sahiptim ama yaklaşık 8 ay motoru kullandıktan sonra şeklin işe yaramadığını anladım.

4 silindirli 600cc‘lik bi güç ve ondan çıkan muhteşem müzikal melodiydi aradığım .

Motosikleti tanımayan çoğu insanın müzik deyince aklına gelenler “Sezen Aksu – Sinan Akçıl veya Hande Yener” dir , ama benim müziğim 7.000 devirde hızla yankılanan egzoz sesi olmuştur.

Şu an 600cc‘lik motora sahibim ve çoğu zaman geceleri inip motorun rolantideki sesini oturup dakikalarca dinlediğim oluyor.

Elinizin altındaki güç ise anlatılamaz, şöyle gözünün alabildiği biyere bakıyosun ve orda olmak istiyorum diyosun, bi bakıyosun ki ordasın 🙂

Genel anlamda motosiklet tutkunu veya değil kim olursa olsun büyük motora herkes aşık. 70 yaşındaki amca bile gelip benimle dakikalarca motor hakkında sorular sorup muhabbet edebiliyor.

Ve değinilmesi gereken çok önemli bir konu daha var; büyük motorlara trafikte saygı var. Çoğu sürücü büyük motordan çekiniyor ama küçük motorlara aynı saygı gösterilmiyor bu da gerçekten üzücü.

Trafikte motosikletlerinde olduğunu sürücülere yansıtmak adına mutlaka bi seminer veya televizyonlarda kamu spotu adı altında kısa film yayınlanmasından yanayım.

Kazasız bolca sürüşlere…

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here