Bugün Nereye Gitsem Güzel Olurdu

0
732
girl-on-bike
girl-on-bike

Özellikle de havalar güzelleşmeye başlayınca motosiklet âşıkları gezmek için fırsat kollamaya başlar. Güzel havada motosiklet kullanmanın keyfi tartışılamaz elbette. Bu sebeple yakın ya da uzak çeşitli rotalar incelenmeye başlar. Gidilmiş olanlar elenir öncelikle ama tekrar gidilmek istenenler bekletilir.

Bugün Nereye Gitsem Güzel Olurdu?

sile-agva-polenezkoy
sile-agva-polenezkoy

Sonra yakın gezi noktaları ayrı uzak olanlar ayrı değerlendirilir. Bugün kısa süreli yakın bir gezi mi istenmektedir ya da uzun süreli, en azından bir gece konaklamalı bir seyahat mi?

Öncelikle İstanbul’da bulunanlar için yakın gezi noktalarına değinmek gerekirse, seçenek çok fazla aslında. Hele bahar aylarında adeta cenneti andıran Ağva, Şile ve Polonezköy ilk akla gelen gezi noktalarıdır. Bunun yanında biraz daha uzak bir rota olsa da Bolu – Yedigöller her mevsim aynı bir fotoğraf karesi gibidir. Her mevsim bir sanat eserini yaşatır adeta. Bahar ve yaz aylarında insana verdiği enerji de göz önünde bulundurulursa, kesinlikle bugün hemen yola çıkmak isteyeceğiniz bir seçenektir.

Daha uzak yerlere doğru yola çıkmayı hatta konaklama yapmayı düşünüyorsanız birbirinden farklı iki seçeneği önermekteyiz. Biri denizi ile herkesin her fırsatta kendini sahil kıyısına atmak istediği Ayvalık, diğeri ise tarihi, dağı ve denizi ile uzun bir gezi noktası olabilecek olan Bursa. Ayvalık özellikle Haziran ve sonrasında, denize girme imkanı ile birlikte tercih edilirken, Bursa her zaman görülebilecek, keyifli bir gezi seçeneğidir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here