Bazılarının yeni bir aşk’a ihtiyacı vardır, Benim motosikletim var

0
1337

İlk motorumu arkadaş sayesinde almıştım, ikinci motorumu aldığımda tam bir alışkanlığa döndüğünü anladım. Kısa geziler yetmemeye başladı. İlk önceleri sadece yakın bölgeleri gezerek başladım, uzak yerlere gidecek kadar kendimi güvende hissetmiyordum. Çünkü motor ustası elin parmaklarını geçmeyecek kadardı.

denge

Söz ettiğim sene 1993 ve 3 yıllık ilk motor tecrübemde İstanbul’da 20 motorcu ile karşılaşmıştım. İstanbul’da Motor ustası ise 3 – 5 adetti. İlk uzun motor yolculuğum sadece kask’la ve 3000km’nin üstündeydi. Nasıl bir güven geldiyse ne mont ne de koruma vardı üzerimde. Bilgi alabileceğin yer, usta önerisi, motorcu önerisi veya sosyal medya’nın olmadığını düşünün.

Bu konuda yazılmış kitaplara ulaşmakta imkansızdı. Yurtdışından kitap getireceksin, nasıl… Tabiki arkadaşından rica ederek. Eski seneleri düşününce şimdi bu siteye yazmak delice birşey gibi geliyor.

1. motor, 2, 3, 4, 5 derken aştığım yol 300.000km’yi geçmişti. O kadar fazla motor kullanmaya başlamıştım ki, 1. kaza, 2. kaza derken kazalarıda 3’ledim.

Sonraları scooter’da karar kılarak 100cc’ye geri döndüm. Biraz kesin dönüş gibi olsada fazla dayanamadım. 250cc bir scooter ah o da yetmedi, bir 600cc almalıyım derken. 5 yıl sonra 250cc’ye yine geri dönüş yaşadım.

Hala bir scooter kullanıcısıyım tabi bu sadece iş için… Yaptığım yol artık 500.000 km’yi geçti, bu aşkın hiç bitmediğini o kadar kaza yapsamda yeniden motor sürmenin ruhuma iyi geldiğini, beni yenilediğini farkettim.

Tedbir ve eğitim aldıktan sonra sürülemeyecek motor yoktur. Siz kendinize uygun motora karar veremiyorsanız gurubumuza ve sayfamıza üye olun. Üye iseniz konuşmaktan tartışmaktan çekinmeyin. Motor konusunda bilgi almak için devamlı okuyun, soru sorun.

Gurubumuz: https://www.facebook.com/groups/motosikletsitesi/

Sayfamız: https://www.facebook.com/Motorsikletsitesi/

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here