Özellikle ilk defa motosiklet kullanan ve ilk kez motosiklet sahibi olanların yaşamakta pek sıkıntı yaşamadığı trajikomik kazalar, bazen sonu kötü şekilde biten sonuçlara dönebiliyor. Eğitimini almadan bindiği dalı kesme cesareti gösteren 4 motorcu merhumu sıralayacak olursak,

Azrail’e fazla mesai yaptıran 4 motorcu tipi

1) İlk defa motosiklet sahibi olan Kazım’ın fren zannettiği gazı sonuna kadar çevirerek Azrail’le olan ilk romantik dansı.

motosiklet kazası ve azrail
motosiklet kazası ve azrail

2) Arkadaşının motosikletini ödünç alan Şemsettin’in yolda yürüyen kızlara hava atmak isterken önündeki görmediği arabanın bagajında yolculuğuna devam etmek zorunda kalması.

bagajda yolculuğa devam
bagajda yolculuğa devam

3) Senelerdir 125’lik bir motosiklet kullanan Efe’nin, eline ilk geçen 1200’lük GS ile ibreyi zorlaması ile hiç beklemediği anda gökyüzünde zeybek oynamak zorunda kalması.

hız tehlikedir
hız tehlikedir

4) Pizzaları götüren kuryecinin, manitası ile köşe başında laklak edip gecikmesi ile birlikte yola hızla çıktığında Azrail’den tokat yemesi.

pizza kuryesi
pizza kuryesi

Facebook Yorumları

1 Yorum

  1. Özet niteliğinde çok güzel bir yazı olmuş adrenalin için arada bir azrail ile selam alıp verdiğimiz oluyor ama epey tehlikeli tabi. İşin sonunda ölüm varsa yine ucuz kurturuluruz ama bir de sakat kalma işi var işte o daha çok can sıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here