Alternatif Kırmızı Motorlar

1
1687
night_bike_ride

Dünyanın her neresinde olursa olsun gerek kullandığımız kişisel eşyalarımız olsun gerekse etrafta bize ait olmayan eşyalar olsun renkler üzerine söyleyeceğimiz daima bir şeyler vardır.

Alternatif Kırmızı Motorlar

ducati_848

Nitekim renkler sadece renkler değildir. Bir renk pek çok şeyi yansıtmaya muktedirdir. Hatta öyle ki bazı renkler hayatımızda büyük rol oynar. Misal trafik ışıklarının renkleri… Her ne kadar piktografik olsa da oradaki renklerin bile hayatımıza ne denli nüfuz ettiği su götürmez. Peki, ya motorlar? Motorlarımız? Renkler onların üzerinde çok daha çekici çok daha çarpıcı durur.

 ducati_1198_race

Zira motorların üzerine kaplayan renklerin üzerine müthiş bir cilalama operasyonu geçtiği için onların üzerindeki renklere dokunabilmek çok daha mümkündür. Bilhassa motor satın alırken tercih terazisinde en büyük ağırlığı çeken taraf olarak renk motor kullancısının kendisini yansıtır. Seçtiği renk, motorun rengiyle orantılı olarak sahip olduğu stilistik tarzı bizzat alıcısını bulmak için oradadır o an.

derbi_gpr

Renk endüstrisi bu yüzden çok daha büyük parçaların peşindedir. Bazen tekdüze motor türlerinden, modellerinden yana yakınırız. İşte bu noktada renk ve model endüstrisinin kurbanı olduğumuzun farkına varırız. Tam bu noktada harekete motor sevdalılarının yaratıcı tarafı girer.

2010_honda_vfr1200f

Bu deneyimin bir parçası olmak satın aldıkları motorları renk banyosuna sokan motor sahiplerinin vazgeçilmez arzusudur. Son zamanlarda motor festivallerinin gözdesi olan alternatif kırmızı renkler ise bu motor sahiplerinin en çok dikkatini çeken renklerdir. Nitekim özellikle bu yaz Avrupa’daki birçok motor festivalinin gözdesi haline gelen kırmızı renk genel olarak motor üzerindeki ara renkler kategorisinde en çok tercih edilenler arasındadır. Bunun sebebi motor sahiplerinin canlı renklere sahip olmasıdır.

ducati_1198_super_bike

Bu türden bir motor kullanıcısı kendi motorunun da aynı derecede canlı renklere sahip olmasını ister. Bundan dolayı motor üzerindeki alternatif kırmızı renkler uzun süredir en çok tercih edilen renklerde modasını hiçbir zaman kaybetmemiştir. Bunun yanı sıra sadece motor festivalleri, motor satış noktaları değil aynı zamanda çeşitli motor dergilerinde de alternatif renkler arasında en temel olarak bu rengin göz bebeği olduğunu söylesek yanılmış olmayız.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here