8.000 TL – 12.000 TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

0
1990
bütçeye uygun motosiklet önerisi
bütçeye uygun motosiklet önerisi

8.000 TL – 12.000 TL bütçeye uygun motosiklet önerileri

YAMAHA WR125X Supermoto
YAMAHA WR125X Supermoto

YAMAHA WR125X Supermoto, ekonomik yakıt tüketimi, hızlı ve hafif kullanımı ile ideal motosiklet modelidir. Motorun rodajı tam bitince 8lt ile 300km gidebiliyor. Sıradan bir 125’e göre tabi ki daha fazla yakacaktır ama sunduğu performansı düşünecek olursak az yaktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tek dezavantajı ise kısa mesafelerde sorun olmayan fakat uzun yolculuklarda sürekli ayağa kalkıp kalçanızı dinlendirmek zorunda bırakan sert selesi mevcut. Kaldırımlardan vesaire atlayıp zıplarken hiç aklınız kalmıyor acaba altı değer mi ya da acaba buradan çıkar mı diye, üstelik kendi sınıfına göre diğerlerinden daha güçlü oluşu kaçışı da rahatlatıyor. Enjeksiyon kış aylarında motosikleti çalıştırıp ısıtırken uğraşmak istemeyenlerin en iyi dostu diyebiliriz.  Tasarım olarak da herkesin çok beğendiği bir motor hatta çoğu kros motordan daha şık bir tasarımı var.

HONDA CBR 250 R
HONDA CBR 250 R

HONDA CBR 250 R Honda’nın tek silindir spor modeli CBR 250 R, En büyük rakibi Kawasaki’nin Ninja 250R modelidir. Beygir gücü ve maksimum hız konusunda Kawasaki’den düşük olsa da,

CBR 250R alt devirlerde daha iyi tork performansı sunuyor. 100 km de 2.5 civarı yakar ve nasıl kullandığına göre değişir. Hız olarak da 170 zaten yeterli bir seviyedir. Oturuş pozisyonu diğer 250 cc’lere göre daha rahattır. Bizzat test ettim. Yedek parça olarak Honda Türkiye’de en kolay ulaşılabilir olanı.

Kawasaki KLX 250S
Kawasaki KLX 250S

Kawasaki KLX 250 Düşük sele yüksekliği süspansiyonun düşürülen stoku ile kullanıcının yerle temasını kolaylaştırır. Revize edilen gidon dik ve kolaylıkla hakimiyet sağlıyor. Yakıt tüketimi konusunda çok cimri olduğunu söyleyenler çoğunlukta fakat sizin şehir içindeki performansınız bunu nihayetinde etkiler. 100 km’de yaklaşık 4 litre yakar. Tüm dünyada yıllardır kullanılıyor olması ve maksimum performansı düşük devirde sağlıyor olması, başarılı bir gösterge paneli, düşük yakıt tüketimi, orijinalinde bulundan karter koruması motosikletin albenisini artıran yönleri.

Honda fjs 600 silverwing abs
Honda fjs 600 silverwing abs

Honda fjs 600 silverwing abs, elma ile armutu sakın mukayese etmeyin fakat hem teknik özellikleriyle, konforuyla vs. Silwerwing 600, şu aşamada 650 Burgman’dan sonra alınabilecek en iyi motosikletlerden biri olarak gösterebilirim. Yakıt sarfiyatı diğer scooterlara göre yüksek olsa da, verdiği keyif, kullanım rahatlığı o Honda sesi herşeyi unutturmaya yeter.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here