5 Maddede Neden Motosiklet Sahibi Olmak İstiyoruz?

4
914

5 Maddede Neden Motosiklet Sahibi Olmak İstiyoruz?

Motosiklet sahibi olacak kişiler şayet bunu ilk kez deneyimliyorlarsa motosiklet sahibi olmanın onlara ne gibi artı sonuçlar getireceğinide bilmek isterler. Biz de henüz motosiklet sahibi olmamış ancak motosiklet sahibi olmayı düşünen kişiler için aşağıda faydalı bir liste hazırladık.

1) Vergisi daha azdır

Motolu Taşıtlar Vergisi ile diğer araçlara göre çok daha az miktarda vergi ödemiş olursunuz. Biliyorsunuz vergi ödemek günümüzde en çok problem yaratan unsurlardan biri. Bunu en aza indirmek sizin için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

2) Park derdi ortadan kalkar

Motor diğer araçlara göre her yere çok daha kolay bir şekilde sığar. Böylelikle onu park etmekte herhangi bir problem yaşamazsınız.

3) Trafik Sıkıntısı biter

Günümüzde trafiğe dair duyulan sıkıntılar her geçen gün belli oranlarda artış göstermektedir. Ancak motorunuz olursa siz bu trafiğe takılan güruhtan çok daha uzakta olacaksınız demektir.

4) Yolunu istediğin anda değiştirebilirsin

Motorlar çok daha rahat bir şekilde sürüş keyfi yaşatacağı için dilediğiniz an yoldan çıkma gibi bir opsiyone rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

5) Daha az benzin parası ödenir (Bazı motorlar için)

Gittiğiniz yere motorunuzun cc’sine göre çok daha ucuza gidebilirsiniz. İlk motor alanlar o kadar yolu bir arabayla gitse bu trafikte ne kadar benzin harcayacağını iyi bilir.

Gördüğünüz üzere motor sahibi olurken ne gibi unsurların size artı şeyler getirdiğini yukarıda minimal bir liste oluşturarak hazırladık. Esasın motor sahibi olmanın iyi yanlarına yönelik daha eklenmesi gereken birçok unsur var ancak şimdilik bu listenin sizin için temel olarak yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Facebook Yorumları

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here