22.000 TL – 25.000 TL bütçeye göre motosiklet önerileri

0
1679
bütçeye göre motosiklet önerileri
bütçeye göre motosiklet önerileri

Fiyat araştırması yaparken motosiklette hız, güç ve ergonomik yapısı öncelikle gözümüze çarpan konuların başında gelir. Oysaki alacağınız motosikletin görünüşünden çok sizin için hangi amaca ve neye hitap edeceğinin sorusuna cevap verebilmesi çok önemlidir.

22.000 TL – 25.000 TL bütçeye göre motosiklet önerileri

Honda NC 750D Integra
Honda NC 750D Integra

Honda NC 750D Integra tam da böyle bir kritik ikilemde kalanlar için önerebileceğim motosikletlerin başında geliyor. Kimine göre Honda NC 750D Integra’da vites geçişlerinde sıkıntı olduğunu iddia edenler oluyor. Fakat özellikle de viraja girerken bi vites düşürüp S moda alırsanız virajda vites büyütme gibi bi handikap olmuyor. Ayrıca virajda vites büyütmesi tehlikeli bi durum oluşturmaz. Viraj ya da düzlükte kendiliğinden vites değiştirdiğini iddia ederek eleştirenler için tavsiyem, Kontrol sisteminin bazı parametreleri bulunmakta ve onları algıladığınızda vitesi değiştiriyor.

Viraja girdiğinizde gazı istikrarlı kullanmadığınızda vites otomatikman küçülecektir. Bu da her defasında bir vites düşümü veya yükselmesi, yani 2 veya daha fazla vites küçülmesi sonucunda arka tekerin kilitlenip kayması da söz konusu olmaz. Yakıt tüketimi ise yaklaşık 40 kuruş civarındadır. Eminim ki maxi scooterde son noktadır diyen çoktur.

Honda XL 700 Transalp
Honda XL 700 Transalp

Honda XL 700 Transalp Enduro-Off-road tarzı motosikletler içerisinde önerebileceğim bir diğer motosiklet olmakla birlikte motosikletin şahı diye tabir edilen ilk çıktığı zaman diliminde dünyada meraklı gözlerle takip edilen bir motosiklettir. Başarılı bir ABS fren sisteminin olması, fiyat aralığında nadir bulunabilecek bir özelliktir. Yüksek süratte bile en ufak bir yalpalamaya girmeyen fiziksel özelliğe sahiptir. Aydınlatması çok iyi, servis olarak Honda marka olması sebebiyle pek sıkıntı yaşatmayan bir markadır.

Olumsuz yöneri de var tabi. 5 vitese sahip fakat 6.’yı da kaldırabilirdi. Orjinal lastikleri dişli olduğundan dolayı kaymak asfaltta biraz titreşim oluşturabiliyor. Fakat yağmur altında ve her türlü hava koşulunda sizi her şekilde getirip götürecek bir canavar. Motorun kullanımı sanki bir bisiklet kadar kolay. Bunun dışında size önerebileceğim bu fiyat aralığında

Suzuki VZ 800 Intruder
Suzuki VZ 800 Intruder

Suzuki VZ 800 Intruder M800 tipi Chopper – Cruiser tarzı sevenler için ideal bir motosiklettir.

Honda CBR 600 RR
Honda CBR 600 RR

Ayrıca Honda CBR 600 RR’da Super Sport tarzında fiyat olarak uygun ve kullanım olarak yine beklentilerinizi karşılayacak bir motosiklettir.

Yamaha YZF R6
Yamaha YZF R6

Yamaha YZF R6 ise Super Sport tarzları içerisindeki hırçın, ve hp olarak çok güçlü olan motosikletlerdendir. Çılgın hayalleri olanların tercih ettiği, inanılmaz bir karizması olan canavar.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here