2018 Triumph Speedmaster ve Bobber Dark çıktı

0
1091

Modern Klasik serisinin başarısı üzerine kurulan Triumph, yaklaşmakta olan model yılı için yeni bir kruvazör, 2018 Triumph Bonneville Speedmaster’ın yanı sıra mevcut bir modele, Bonneville Bobber Dark’a da bir model getirdi. Son nesil Speedmaster, mevcut model Bobber’ı bir taban olarak alıyor ve ikiz koltuklu kurulum ve ikiz disk frenleri ekliyor.

Hinckley’den dikey paralel ikizin en son yinelemesini taşıyan Speedmaster, Bonneville 1200 HT öğütme maddesini sert kuyruklu bir çerçeveye taşıyor. Sıvı soğutmalı ve 6,100 rpm’de 77 PS olarak derecelendirildi. Güç altı vitesli şanzıman vasıtasıyla yere ulaşırken, 4.000 devirde 106 Nm tork üretiyor.

Bu, önceki jenerasyon Speedmaster’e göre torkda %42, mevcut Triumph Bonneville T120 modelinden %10 daha fazla bir artışı gösteriyor. Speedmaster, giden modele göre %25 daha fazla ve T120’den %10 daha fazlasına sahip.

Speedmaster için frenleme Brembo tarafından, Bonneville Bobber’de 310 mm diskleri sıkıştıran ikiz pistonlu kaliperler kullanıyor. Ön süspansiyon, kruvazörun arka ucu, 73 mm tekerlek hareketli ve kademesiz ön yük ayarlaması sunan bir RSU monoshock tarafından desteklenirken, 90 mm’lik seyahate tipi sahip 41 mm teleskopik çatal çiftiyle birlikte geliyor.

Speedmaster’da Aydınlatma, kusursuz bir LED ile donatılmıştır; tek yuvarlak bir göz, Bobber’ın çizgilerini izleyerek, kokpiti süslemektedir. Yeni makinedeki standart, ABS, değiştirilebilir çekiş kontrolü ve iki yolculuk modu – Yol ve Yağmur olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, standart donanıma ride-by-wire ve transponder anahtarlı bir motor immobilizer bulunur. Sürücüye yardım etmek, tek düğmeli cruise kontrol seviyesini düşüren bir tork yardım debriyajıdır – etkinleştirmek için bir kez basın, hızı ayarlamak için tekrar basın ve iptal etmek için bir kez daha basın. İşte bu kadar kolay.

Speedmaster, 16 inçlik telli jantlar ve Bobber’den 1 litre daha fazla 12 litrelik bir yakıt deposu ile geliyor. 2018 Triumph Bonneville Speedmaster, Jet Siyah, Kızılcık Kırmızısı ve Fusion White / Phantom Black olmak üzere üç renk seçeneğine sahiptir.

Bu arada, 2018 Triumph Bonneville Bobber Siyah şimdi geçerli bobber üzerinde 19 inç çember ve tek ön fren diski kıyasla 16 inçlik ön tekerlek ve çift diskli Brembo frenler ile geliyor, biraz daha kaslı duruşu sportif kılmış. Mevcut modelde 41 mm çatal çeliğe karşı 47 mm çaplı Showa teleskopik ön süspansiyon ile çatallar da güçlendirilmiş.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here