2017 Honda X-ADV adventure scooter ilk sürüş

2
653

1980’lerde, birkaç üretici, bazı sürücülerin vites değiştirme ile ilgilenmenin en önemli motosiklet sürüş ipuçlarını taşıdığını düşünüyordu. Bazı sürücüler, manuel kavrama ve kaydırmanın motosiklet kullanımının özü olduğunu ve bunu söyleyerek % 99 bunun doğru olduğunu savunmuşlardı.

Fakat, motosiklet sürme heyecanının keyfini çıkarmak isteyenler buna karşı çıkarak, kayda değer vites değiştirmenin gerektirdiği engeli aşmak istediklerini belirttiler. Honda, ABD’de ve Dünyanın yaşlanan nüfusuyla ilgilenerek iki tekerlekli büyük bir motorun hız ve gücünü hissetmek isteyenlere NC-serisini ve şimdi X-ADV süper scooter’ı yarattı.

X-ADV’nin içinde bir pazarlama mantığı yatıyor tabiki… Süper bir scooter olan X-ADV, Honda’nın Çift Kademeli Şanzımanı (DCT) taşıyan iki tekerli araç serisine en yeni versiyonudur. Diğerleri ise VFR1200, NC ve CTX serisi motosikletlerin yanı sıra CRF1000L Africa Twin’dir.

İlk yaklaşımda, X-ADV’nin tüm katlanmış açılarla ve harmanlanmış karoseri görünümüyle oldukça çekici görünüyor. Açık kırmızı / beyaz / siyah renk versiyonları mevcut.

X-ADV, 820 mm uyüksekliğinde koltuğu, kalın yastığı ve tipik bir scooter tarzında arka tarafa doğru uzun bir gövdeye sahip. Koltuk bagajının açılması için, gösterge tablosunun ortasındaki açma / kapama döner anahtarının altındaki uzaktan kumandayla kontrol edilir.

Yakıt deposu 13,1 litrelik bir havzayla ayrı bir uzaktan kumandayla erişilirken, altındaki depolama alanı 21 litreliktir ve anahtarsız döner düğme ile açılıyor.

Sürücüye X-ADV’nin altı vitesli şanzımanını (son sürücü zincirleme ile) yerleştirmek, biniciye herhangi bir operatör müdahalesi gerektirmeden tam otomatik bir mod oluşturuyor. Anahtarı biraz sola doğru çevirmek, spor moduna geçer ve bu da X-ADV’nin motoruna biraz daha agresif yakıt haritalaması ve vitesin manuel olarak seçilmesini sağlar, sol tutma kolu bölmesinde ayrı + ve – anahtarlar bulunur.

X-ADV’yi standart donanımdan uzaklaşarak tamamen dışına çıkan, ADV macera tarzı scooter 238 kg ağırlığına sahip.

X-ADV 745 cc’lik, sıvı soğutmalı paralel ikiz gücünü aşırı hissetiren yapısı, sağ bileğin gaz tepkisine alışık olmasını gerekecektir.

Hareket halindeyken, X-ADV, 50 HP ve 68 Nm’lik torkla ivmelenmeye başladığında ve koltuğa yerleştiğinizde size kolay bir sürüş sağlıyor. Rahatlık ve uyumluluk, 17 inç ön ve 15 inç arka lastikler ile ön çatal kolları ve arka amortisör ayarlanabiliyor. İki kanallı ABS standarttır.

Kokpitin içinde, büyük bir siyah-beyaz LCD ekran, gerekli tüm bilgileri görüntüler ve tutamak sapında bulunan ayrı bir panel, bir dizi durum ışığına sahip. X-ADV fiyatı İngiltere’de 9599 sterlin (48000 tl) bizde X-ADV fiyatı 57000 tl.

Facebook Yorumları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here