2016’nın en beğenilen 10 motosiklet modeli

0
920

2016’nın en beğenilen 10 motosiklet modeli

1- Zero S

Zero S’in en belirgin özelliği elektrikle çalışıyor olmasıdır ve buna pek alışkın değiliz ülkemizde henüz güçlü elektrikli motor görememekteyiz ve Zero S’te ülkemizde satışa sunulmadı. Model tam şarjlı halde 180 km gidebilmekte ve yaklaşık olarak 152 km/saat hıza çıkabilmektedir.

2- Suzuki SFV 650
Motor hem sportif hemde klasik görünüşü altında büyük bir güç saklayan çift pistonlu kaliperleriyle dinamik bir modeldir. Hem kompakt hem de vites geçişleriyle en beğenilen modellerde 2. sırada yerini alıyor.

Suzuki Gladius 650ABS
Suzuki Gladius 650ABS

3- Moto Guzzi V7 Racer

1970’lerden kalma V7 Racer 50 beygirlik bir güce sahip. Yarış motorları için küçük gibi görünse de performansı oldukça iyi.

4- Yamaha Super Tenere

Macera motosikleti kategorisine alabileceğimiz bu model BMW’nin en önemli rakibi olan Yamaha’ya aittir. 90 beygir ve 1199 CC motor gücüne sahip olan Super Tenere listemizdeki en ağır motorlardan.

5- Ducati Monster 696 Anniversary

Ducati için artık ikon haline gelen Monster serisinin 696 modeli kırmızı boya ve eski model tarzıyla oldukça güzel durmaktadır.

6- Honda NC700X

Honda-NC700X
Honda-NC700X

Bir zamanlar Avrupa’da en çok satan tarzı olan bu model bugün Amerika’da çok tutulmaktadır. Bu modeldeki en önemli avantaj şehrin trafiğini kolayca süzülebilme imkanı vermesidir diyebiliriz.

7- Harley Davidson Seventy – Two

Sürüşünden ziyade görüntüsü ile kendini tanıtan bu model klasik tarzda Harley motor severler için oldukça güzel bir tercih olacaktır.

8- Victor Judge

En son 1971 yılında görülen Judge etiketinden esinlenen motor üreticisi Victory 2016 yılında yepyeni bir tarzla tekrar ortaya çıktı.

9- BMW S1000 RR HP4

Diğer motorlara göre fiyatı yüksek olan bu modelin listemizde yer almasının en önemli nedeni diğer markalarda olmayan bir şeyi kullanıcısına sunmasıdır. Bu özellik DTC’dir. DTC’yi kısaca patinaj önleyici olarak tanımlayabiliriz ve bu sayede daha güvenli bir sürüş imkanı sağlamaktadır ayrıca muhteşem süspansiyonu sayesinde diğer motorlara göre oldukça ilerde diyebiliriz.

10- Kawasaki Ninja 300

Geçen senenin modeli olan Ninja 250R ile hemen hemen aynı görüntüye sahip olsa da bazı değişiklikler yapıldı. ABS fren eklenen motosiklet istenildiği zaman ABS seçeneğini devreye alabiliyor. Bu motor yaklaşık olarak 170 kilogramdır.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here